دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر سایت تابناک را تکذیب کرد

دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر سایت تابناک را تکذیب کرد

۲۸ آذر ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۶ کد : ۴۱۵۴۳ اخبار
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی در پاسخ به خبر "وزیر علوم به صف منتقدان خودش پیوست"مندرج در سایت تابناک این دانشگاه تکذیبیه ای صادر کرده است که متن آن به شرح زیر است.

سردبیر محترم سایت تابناک

سلام علیکم؛

موضوع: تکذیبیه خبر با عنوان وزیر علوم به صف منتقدان خودش پیوست مورخ 27/09/97 با کد خبر 861467

با استناد به قانون مطبوعات خواهشمند است نسبت به درج این تکذیبیه اقدام گردد:

  1. بازنشر و بازتولید عبارت دستور رئیس جمهور برای تغییر در ساختار مدیریتی دانشگاه که کراراً از سوی این دانشگاه شفاف سازی و تکذیب شده است و جالب اینکه در آن رسانه نیز به تاریخ 19/06/1397 با کد خبر832648 با متن زیر درج شده است:

"دستور اولیه ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با دانشگاه جامع علمی کاربردی بر اساس گزارش تقدیم شده به ایشان صادر گردیده است. لیکن پس از اطلاع دقیق ایشان از موضوع و دستور ایشان به بازرسی ویژه ریاست محترم جمهوری برای بررسی دقیق گزارش اولیه، هیات بازرسی ویژه ریاست محترم جمهوری بررسی همه جانبه‌ای از اقدامات انجام شده در این دانشگاه و موارد مطرح شده در گزارش اولیه انجام داده و گزارش جامعی که نشان دهنده اقدامات صحیح دانشگاه، در راستای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، برنامه‌های وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و سیاست‌های دولت تدبیر و امید است به ریاست محترم جمهوری تقدیم نموده است. ایشان نیز به دنبال گزارش بازرسی ویژه ریاست جمهوری برای تداوم اقدامات پیش گفته تاکید فرمودند."

در ایامی که وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری مورد پرسش نمایندگان محترم مجلس قرار گرفته است، قطعاً مغایر با اخلاق حرفه‌ای و نوعی سودجویی با اهداف غیر شفاف آن رسانه را در افکار عمومی القاء می‌کند.

  1. در خصوص عبارت " مقرر شده بود مراکز دولتی تعطیل یا به بخش خصوصی واگذار شود" به اطلاع می‌رساند پیرو مصوبه یکصدو هشتادمین جلسه شورای عالی اداری مورخ 02/10/1396 در مورد انحلال مؤسسات و مراکز آموزش علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های اجرایی؛ این مراکز مجری تا پایان سال تحصیلی 98-1397 تعطیل یا با رعایت ضوابط به بخش خصوصی واجد شرایط واگذار خواهند شد. بدیهی است تا زمان واگذاری یا انحلال هر کدام از این مراکز، مسئولیت اداره آنها به عهده این دانشگاه می‌باشد.

لازم به توضیح است که دانشگاه جامع علمی کاربردی با حساسیت و رعایت ضوابط قانونی گسترش آموزش عالی؛ به دنبال تعیین مراکز صاحب صلاحیت برای جایگزینی این مراکز دولتی می‌باشد.

  1. در خصوص تعطیلی مراکز خصوصی که استانداردهای آموزشی را رعایت نمی‌نمایند، همانطور که مطلع می‌باشید بحث تازه‌ای نبوده و از جمله سیاست‌های نظارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی بوده و در ادوار گذشته این دانشگاه، مسبوق به سابقه است. بازنشر این مباحث علاوه بر تشویش اذهان عمومی، مغایر با اهداف کیفی شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌باشد.
  2. همسویی و هم‌افزایی اقدامات و فعالیت‌های در دست اجرای این دانشگاه در راستای طرح آمایش آموزش عالی و منطبق با سیاست‌های ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد حمایت جدی وزیر محترم علوم بوده و القاء این شبهه که اقدامات و فعالیتهای این دانشگاه با سیاست‌های وزارت عتف همخوانی ندارد و درج عنوان بی‌ربط "وزیر به منتقدان خودش پیوست" قطعاً نوعی شیطنت رسانه‌ای بوده که در جای خودش قابل پیگیری در نهادهای قضایی و حقوقی می‌باشد.

در انتها ضمن اظهار تأسف از اینکه در طول دوسال اخیر با توجه به نفوذ و اعمال نظر برخی افراد مسئله‌دار در سایت محترم تابناک ، این سایت اقدام به تشویش اذهان عمومی نموده است. نگاهی اجمالی به موضع گیری‌های اخیر سایت تابناک موید آن است که این سایت از رسالت واقعی خود که همان اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی منصفانه می‌باشد منحرف و وارد فضای غرض ورزی شده است.

این دانشگاه همواره با رسانه‌ها ارتباط نزدیک داشته و آمادگی خود را جهت همکاری با رسانه‌ها برای شفاف سازی اقدامات اعلام می دارد.


نظر شما :