صبح امروز محقق شد

تفاهم نامه سه جانبه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، شهرداری مشهد و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

۰۵ تیر ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۰ کد : ۴۴۴۰۴ اخبار
تفاهم‌نامه سه جانبه ای برای همکاری بین دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی ، شهرداری مشهد و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی امضا شد.
تفاهم نامه سه جانبه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، شهرداری مشهد و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، به منظور ایجاد و گسترش همکاری های علمی ،آموزشی ، پژوهشی و اجرایی، تفاهم نامه ای بین دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی مرکز تحقیقات راه، مسکن وشهرسازی و شهرداری مشهد امروز چهارشنبه 5 تیرماه در محل دفتر شهردار مشهد امضا شد.

این تفاهم نامه به منظور ایجاد و گسترش همکاری های علمی ،آموزشی، پژوهشی و اجرایی و وبا حضور دکتر مرتضی تشکری، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی ، دکتر محمد شکرچی زاده، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و دکتر محمدرضا کلائی، شهردارمشهد امضا شد تا زمینه بیشتر برای همکاری و مشارکت در زمینه های علمی ،تحقیقاتی، آموزشی و اجرایی را با در نظر گرفتن ظرفیت ها و امکانات طرفین و بهره برداری از توانمندی های علمی و تخصصی از طریق تسهیل در برقراری ارتباط با بخش ها و اجزای دانشگاه، شهرداری و مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی را فراهم آورد. ارتقا خطر پذیری شهر مشهد، ارتقا سطح ایمنی در برابر آتش و سوانح در ساخت و سازها، سرانه سبز شهری، دشت مشهد، بهسازی ساختمان ها و همایش ها و کارگاه های مشترک علمی پژوهشی و دوره های آموزشی مناسب از محوری ترین مباحث این تفاهم نامه بود.

دکتر تشکری، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی  در این جلسه با بیان توانمندی ها و امکانات دانشگاه جامع علمی کاربردی ،آمادگی واحد استانی خراسان رضوی برای سرعت بخشیدن به اجرای مفاد تفاهم نامه را اعلام کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی  در این جلسه بر بکارگیری روش‌های علمی به منظور کاهش مخاطراتی که مردم را تهدید می‌کنند، تاکید کرد.
محمد شکرچی‌زاده با بیان این مطلب اظهار کرد: شهروندان با مخاطرات مختلف مواجه و آسیب‌پذیرند و باید با استفاده از روش‌های علمی  و کاربردی هر کاری از دستمان بر می‌آید، انجام دهیم تا خطر کمتر مردم را تهدید کند.
وی در ادامه افزود: در مقابل در می‌یابیم که ما چقدر غفلت کرده‌ایم. شهرها را به شدت گسترش داده و بر جمعیت شهرهای بزرگ افزودیم. با سیاست‌گذاری صورت گرفته تمرکز ایجاد کردیم. این در حالیست که مردم آسیب‌پذیرند و از نظر جانی نمی‌توانیم آن ها را تامین کنیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این تفاهم‌نامه پیرامون موضوعات کلیدی و مهمی در باب زلزله و ایمنی  و حریق است، خاطرنشان کرد: باید در زمینه اجرای مفاد این تفاهم‌نامه سریعا وارد عمل شد.
شکرچی‌زاده گفت: حتی بهتر از تهران می‌توانیم عمل کنیم. چرا که انسجام و یکپارچگی مدیریت شهری مشهد به گونه‌ای است که می‌توان امیدوار بود این پروژه در مشهد، به مراتب زودتر از تهران به نتیجه برسد.
وی افزود: باید ویرایش جدید را در ریز پهنه‌بندی آغاز کنیم تا کار دقیق تر انجام شود

دکتر کلائی، شهردار مشهد نیز در این جلسه گفت: ما نیز از هر گونه فعالیت که برای رفاه و آسایش بیشتر شهر و ساکنان آن باشد حمایت می کنیم. و این تفاهم نامه نیز در همین راستا بین شهرداری مشهد، مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی و دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی منعقد شد.

 


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: دانشگاه جامع علمی کاربردی، خراسان رضوی، تفاهم نامه


نظر شما :