تحصیل رایگان قهرمانان ورزشی در دانشگاه جامع علمی کاربردی

۰۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۸:۲۴ کد : ۴۵۹۵۶ اخبار
تحصیل قهرمانان ورزشی در رشته های ورزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی رایگان است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان کرمان دکتر سید احمدرضا پیش بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در نشست خبری آغاز به کار مرکز آموزش علمی کاربردی جمعیت حلال احمر استان کرمان عنوان کرد: با توجه به مصوبه هیأت امنای دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور قهرمانان رشته های مختلف ورزشی می توانند به صورت رایگان در رشته های تربیت بدنی این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

وی افزود: همچنین قهرمانان  ورزشی که بخواهند در سایر رشته های دیگر این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند تا 30 درصد شهریه تخفیف  دریافت می کنند.

دکتر پیش بین با اشاره به اینکه مدرک و مدرک گرایی به بن بست رسیده است، بیان کرد: تنها مدرک نمی تواند برای کشور و جوانان کارآمد باشد و آنچه که آمار نشان می دهد تا نیم قرن آینده دکتری تخصصی به جامعه تحویل داده شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور اظهار کرد: با ابلاغ مصوبه هئیت امنا بنا بر این شد که مراکز آموزش علمی کاربردی پنج درصد از درآمد خود را صرف هزینه های فرهنگی و دانشجویی بکنند و در سال نحصیلی جدید دانشجویان این دانشگاه می توانند ۵۰ درصد از شهریه خود را به صورت اقساط پرداخت کنند.

وی با اشاره به حدود سه هزار شغل تعریف شده ای که در کشور وجود دارد عنوان کرد:  این آمار در برخی از کشورها بیش از ۱۳ هزار شغل است و افراد در این کشورها موظفند صلاحیت حرفه ای برای شغل خود کسب کنند که این امر در ایران علاوه بر خلاء قانونی، نیازمند فرهنگسازی است.

دکتر پیش بین ادامه داد: دانشجو در مراکز آموزش علمی کاربردی در محیط کار تحصیل می کند که ظرفیت بالای این دانشگاه برای افزایش مهارت آموزی در برنامه های اموزشی را نشان می دهد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور افزود:  افزایش رقم ارتباط اشتغال با تحصیل نیازمند فعالیت بیشتر است لذا بیش از ۴۷ درصد دانشجوهای دانشگاه جامع علمی کاربردی در ارتباط با رشته خود شاغل هستند که باید این آمار افزایش یابد و اشتغال در ارتباط با توانمندی های فرد و هدفمند باشد.

وی خاطر نشان کرد: نیازهای استان ها در رابطه با شغل های مختلف شناسایی شده زیرا یکی از وظایف دانشگاه جامع علمی کاربردی آموزش متناسب با نیاز و شرایط بومی و محلی است.

دکتر پیش بین گفت: در هر استان باید یک مرکز ورزش و جوانان داشته باشیم که این مراکز خیلی کمک می کند تا ما بتوانیم یک محیط مناسب برای دانشگاه فراهم کنیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور تصریح کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی بیش از 500 مرکز آموزش در کشور دارد که هر مرکزی در هر منطقه نیازسنجی می کند و بر اساس آن رشته های خود را تعیین کرده و متناسب با نیاز بازار آموزش را ارائه می دهد.

وی بیان کرد: ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفر دانشجو در مراکز دانشگاه علمی کاربردی استان کرمان مشغول تحصیل هستند که سه مرکز دیگر نیز تا پایان سال ۹۸ در استان کرمان تاسیس خواهد شد.

دکتر پیش بین در خصوص بازگشت مجدد مرکز آموزش علمی کاربردی هلال احمر عنوان کرد: پس از ابلاغ اساسنامه باید برنامه راهبردی مرکز هلال احمر داده شود و این مرکز می تواند رشته های جدید متناسب با نیاز خود را تعریف نماید.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در رابطه با برنامه های پیش رو تا سال ۱۴۰۴مطرح کرد: برنامه مرکز تا این سال مشخص می شود و ظرفیت بسیار خوبی است و مرکز می تواند کارگاه ها را تجهیز و سرمایه گذاری کند و در واقع می تواند مناسب تر باشد و ثبات را به مجموعه مراکز علمی کاربردی برمی گرداند.

وی در خاتمه گفت: به افردای که قصد انتخاب رشته دانشگاهی را دارند توصیه می کنم این دانشگاه را در کنار بقیه دانشگاه ها قرار دهند و به واحد های استانی دانشگاه مراجعه کنند و با آینده نگری و روی باز انتخاب رشته کنند تا بتوانند آینده ی خوبی را برای خودشان رقم بزنند.


نظر شما :