دکتر محمدحسین امید در جمع رسانه های استان همدان:

اجرای دوره های تک پودمان دانشگاه جامع علمی کاربردی توسط دستگاه های دولتی امکان پذیر است

۲۱ مهر ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۶ کد : ۴۶۶۷۵ اخبار
دکتر امید: اجرای دوره های تک پودمان دانشگاه جامع علمی کاربردی توسط دستگاه های دولتی امکان پذیر است.
اجرای دوره های تک پودمان دانشگاه جامع علمی کاربردی توسط دستگاه های دولتی امکان پذیر است

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان همدان، دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در حاشیه برگزاری اردوی ویژه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علمی کاربردی استان همدان و در جمع اصحاب رسانه گفت: مراکز آموزشی دولتی که نمی توانند دوره های مقطع دار اجرا کنند، می توانند در دوره های پودمانی با دانشگاه جامع علمی کاربردی همکاری کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کرد: سرفصلهای دانشگاه باید در تمام مراکز آموزش علمی کاربردی سراسر کشور به طور یکسان تدریس شوند و از نیمسال اول سال تحصیلی جاری همه استانهای کشور موظف هستند در دروسی که دانشگاه تعیین میکند آزمونهای سراسری متمرکز را برگزار کنند.

وی افزود: امروز شاهد رونمائی از 20 عنوان کتاب درسی بودید که برای اولین بار اتفاق افتاده و در راستای سیاست کیفیت گرائی این دانشگاه، همه کتابهایی که رو نمائی شد به طور الکترونیکی و به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.

دکتر محمدحسین امید عنوان کرد: استارت آپ ها در سراسر کشور بر اساس ظرفیتهای منطقه برگزار خواهند شد و در استان همدان هم استارتاپ انگور برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: بعد از 27 سال از تاسیس دانشگاه، مراکز آموزش علمی کاربردی برای اولین بار دارای اساسنامه مصوب شورای گسترش شده اند. در قانون برنامه ششم، از دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان دانشگاهی که  باید مورد حمایت قرار بگیرد، نام برده شده است .

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: آزمونهای متمرکز در جهت توسعه کیفی دوره های مهارتی در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه دانشگاههای سطح اول قرار است که به نسبت 22 دانشجو به ازای هر استاد برسند که در دانشگاه جامع علمی کاربردی این نسبت زیر 10 است که این نشان دهنده این موضوع است که دانشگاه در این زمینه از وضعیت مناسبی برخوردار است  و حق انتخاب بیشتری دارد.

وی ادامه داد: امسال همانطور که مراکز علمی کاربردی سطح بندی شدند به سطح بندی مدرسین هم خواهیم پرداخت که این امر به ارتقاء کیفیت در دانشگاه کمک خواهد کرد.


نظر شما :